Makita DUB363ZV 2x18V 3in1 with 4 x battery 5,0 Ah and charger
Brand: Makita
Price: €629,80
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 845bf5ea-3196-4647-a461-c93dc8426493
Description
Suction Power: 780 m³/h
Vacuum: 33 mbar
Functions: Blow, Vacuum
Type of Battery: Li-Ion
Battery Voltage: 36 V
Battery Capacity: 5 Ah
Supplied Batteries: with 4 Batteries
Supplied Charger: With Charger
Power Supply: Battery Operated
Waste Capacity: 50 Litre
Special Features: Adjustable Blowing
Noise Emission: 84.8 dB
Features: Collection Bag
Length: 35 cm
Width: 19 cm
Height: 41.5 cm
Weight: 4.5 kg
Specifications
| Product Type | Cordless Leaf Blower |
|---|---|
| Suction Power | 780 m³/h |
| Vacuum | 33 mbar |
| Functions | Blow, Vacuum |
| Type of Battery | Li-Ion |
| Battery Voltage | 36 V |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Supplied Batteries | with 4 Batteries |
| Supplied Charger | With Charger |
| Power Supply | Battery Operated |
| Waste Capacity | 50 Litre |
| Special Features | Adjustable Blowing |
| Noise Emission | 84.8 dB |
| Features | Collection Bag |
| Length | 35 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 41.5 cm |
| Weight | 4.5 kg |
Reviews
100% would buy again
Fast delivery, product is solid
Brilliant!!!
Amazing value!
Worth the investment for sure
Best purchase I've made in ages
Highly recommend!
Really good value for the price
Everything came perfectly packaged
Best thing I've bought in a while
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.